Архітектура та містобудування населених пуктів Поділля на прикладі міста Гайсина

Модератор: Музєєч

Відповісти
informgru
Повідомлень: 1
З нами з: Сер жовтня 24, 2018 11:00 am

Архітектура та містобудування населених пуктів Поділля на прикладі міста Гайсина

Повідомлення: # 36Повідомлення informgru
Чет жовтня 25, 2018 11:03 am

Архітектура та містобудування Поділля, як і українська в цілому, подолала багато труднощів на шляху свого розвитку в житті Поділля та міста Гайсина 123було кілька історичних періодів, кожен з яких мав свої особливості, що істотно впливали на творчу спрямованість архітектури. архітектурна спадщина Поділля багата і різноманітна. Нестримно спливають століття. У вогні пожеж і запеклих боїв гинули твори митців і будівничих. На місті старих будівель виростали нові. Чим далі від нас епоха, тим менше ми знаємо про неї, тим важче нам зрозуміти життя і інтереси людей тих часів. Але кожна епоха залишає свідків, що красномовно розповідають нам про неї. Ці свідки пам’ятки архітектури, які найміцніше протистоять натиску часу.
Зображення

Пам’ятки архітектури міста Гайсина залишені нам творцями минулих епох, становлять вагому частину багатої культурної спадщини Поділля.
Зображення

Вони свідки життя народу і розвитку його національної культури, відіграють важливу роль у пізнанні історії, вихованні почуття патріотизму і відданості своїй землі.

Зображення
Кожна доба, кожне покоління по своєму оцінює історико-архітектурну спадщину, знаходячи відповіді саме на ті питання, які постають перед суспільством, відкриваючи в ньому нові грані, ще не пізнані та належно не оцінені. Характерно, що з розширенням, досліджень пам’яток архітектури та містобудування, урахуванням їх регіональних особливостей, стильових характеристик та інших факторів усе чіткіше вирізняються риси архітектури українського народу, як однієї з важливих частин його культури.
Зображення
Творіння архітектури – це частина матеріального середовища, в якому живе і працює людина. 123Архітектурні споруди завжди мали вплив на умови праці та відпочинку людей. Залежно від соціально-політичних умов, рівня будівельної техніки, наявності будівельних матеріалів, природно-кліматичних факторів народні майстри зводили різноманітні з функціональним призначенням будівлі та споруди.

Зображення
Архітектура міста Гайсина та Поділля, як в цілому України, особливо культові споруди, зазнали значних втрат у довоєнні роки. Охорона пам’яток історії та культури на Україні стали однією з актуальних проблем сьогодення. необхідність відродження національної культури, збереження пам’яток архітектури для нащадків майбутнього покоління ще гостріше постала після проголошення Суверенітету України.
Зображення
Гайсин має свою давню і славну історію. Недаремно серед 24 міст і селищ Вінницької області його занесено до списку історичних населених пунктів України. Застиглими свідками історії є пам’ятники: археологічні, історичні, архітектурні, мистецькі, яких на території Гайсинського району є більше 200.
Зображення

Час старанний літописець, і незабаром чисті сторінки історії Гайсина заповняться новими датами і подіями, які так само із любов’ю до рідного краю гортатимуть прийдешні покоління.
Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Відповісти

Повернутись до “Історія міста Гайсина від 1991 до теперішніх часів”