Гайсинський пологовий будинок: цінуємо, досліджуємо наше місто

2017-02-12_08-05-27 Гайсинський пологовий будинок: цінуємо, досліджуємо наше місто

Гуляючи весняного ранку вулицями нашого містечка, неважко натрапити на чепурний будиночок з червоної цегли, оточений невеличкими прибудовами і пишними деревами. Будівлі цій вже понад 110 років, за цей час вона була свідком не однієї сотні подій, але пронесла через все своє існування важливість у житті міста.

 

%25D0%2591%25D0%25B5%25D0%25B7%2B%25D0%2598%25D0%25BC%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25B8-9 Гайсинський пологовий будинок: цінуємо, досліджуємо наше місто

У 1899 році в Гайсині налічувалось 1210 будинків, серед яких 15 кам’яних і 1195 дерев’яних.

Sicinsk Гайсинський пологовий будинок: цінуємо, досліджуємо наше місто

Голова Подільського єпархіального історико-статистичного комітету Сіцинський Юхим Йосипович відмічав, що умови в місті в цілому незадовільні, місто перенаселене, двори не утримуються в чистоті, що сприяє поширенню різних інфекційних захворювань. Тільки за чотири дні, влітку 1866 року, в місті на холеру захворіло 82 людей і 32 з них померли. Від дифтерії вмирало більше половини дітей. В 1865 році, в Гайсині вибухнула епідемія холери – від неї померло 150 чоловік. Хвороба знову повернулась в 1893 році. Склалось таке становище, що в губер­нію надіслали медичного спеціаліста, аби втихомирити налякане і обурене населення міста. Цьому сприяв недостатній розвиток меди­цини в першій половині XIX ст. В місті була повітова лікарня на 10 ліжок. На 10529 жителів – один лікар.

Belendiy-Fedot-Fomich_1 Гайсинський пологовий будинок: цінуємо, досліджуємо наше місто

1903 року за ініціативою члена міської думи Федота Фоміча Белендія тут збудовано Земську лікарню на 40 ліжок – сучасний пологовий будинок. На честь Федота Фоміча у місті названо мікрорайон Белендіївка[/b]. За переказами, під час будівництва кожну цеглину, призначену дня стін пологового, перевіряли, кидаючи з висоти. Використовували лише цеглини, що вціліли після падіння.

ingener Гайсинський пологовий будинок: цінуємо, досліджуємо наше місто

Архітектор – Дорнбергом Модестом Дмитровичем (тодішній цивільний інженером подільського земства), уродженцем міста Кашина Тверської області, який за майже 10 років роботи у земстві спроектував два залізних та понад сорок залізо- бетонних мостів, чотири земські лікарні, вісім шкіл, гімназію м. Гайсин, дві казарми було спроектовано та велику кількість господарчих споруд.

1480404771622%2B%25281%2529 Гайсинський пологовий будинок: цінуємо, досліджуємо наше місто

Казарма м. Гайсин

1478590209960 Гайсинський пологовий будинок: цінуємо, досліджуємо наше містоLINK_TEXT><e> Гайсинський пологовий будинок: цінуємо, досліджуємо наше місто

Чоловіча гімназія м. Гайсин
Gaysin_bolnica_10x15 Гайсинський пологовий будинок: цінуємо, досліджуємо наше місто

Земська лікарня

 

Будівля виконана у стилі раціональний модерн. Варто зазначити, що розміщення системи опалення передбачено тут ще під час будівництва, що на той час було досягненням.

Зі встановленням Радянської влади з червня 1920 року на Гайсинщині здійснюються заходи щодо вдосконалення організації надання медичної допомоги населенню району. Усі медичні заклади націоналізовані, в приміщенні колишньої земської лікарні розпочала роботу Гайсинська района лікарня. На базі сучасного поологового відділення організовано санітарно-бактеріологічну лабораторію.

Напередодні Великої Вітчизняної війни в Гайсинській районні лікарні були розгорнуті. Вмедичних закладах району працювало 42 лікаря та 72 середніх медичних працівники. Сьогоднішній пологовий будинок був центральним корпусом районної лікарні.

Під час німецько-фашистської окупації служби охорони здоров’я як такої не було, лише після звільнення в березні 1944 року міста та району від загарбників розпочалося її відновлення.
1946 – 1966 роки були роками бурхливогорозвитку охорони здоров’я на території району. Зацей час введені в експлуатацію корпусу центральної районної лікарні (1957 р.) Приміщення було повністю віддане під акушерсько – гінекологічне відділення, завідуючим якого став Володимир Ляховський, який продовжував очолювати відділення протягом бльзько 30 років.

1987 року Відділення очолив Кацан Олександр Васильович і керував ним майже 25 років. Саме під його керівництвом суттєво змінилися як зовнішній вигляд приміщення, так і його матеріально-технічна забезпеченість. Проведено ремонтні роботи у палатах, коридорів, холів, операційних та інших службових приміщень. Було використано сучасні технології, що значно підвищило як практичний, так і естетичний рівень.

У відділенні узгоджено після пологові палати та 3 індивідуальні пологові зали.

Колективом відділення здійснюються усі необхідні заходи з метою впровадження сучасних перинатальних технологій. В 2012 році пологове відділення та жіноча консультація за підтримки українсько-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» комп’ютеризовані, підключені до інтернету, працюють в режимі телемедицини.

Колектив відділення у 2012 році отримав статус «Лікарня, доброзичлива до дитини»

3 Гайсинський пологовий будинок: цінуємо, досліджуємо наше місто

У пологовому відділенні сьогодні є сучасна лікувально-діагностична апаратура. Очолює його молодий та енергійний лікар акушер-гінеколог Стародуб Олександр Григорович. Щорічно приймається близько 600 пологів як з Гайсинського, так і з інших районів.

11 Гайсинський пологовий будинок: цінуємо, досліджуємо наше місто
4 січня 2017 року у супроводі головного лікаря ЦРЛ Ігоря Кохана та завідуючого пологовим відділенням Олександра Стародуба керівники району і міста, голова районної ради Григорій Боровийта міський голова Анатолій Гук, оглянули приміщення, де за десятки років його існування з’явилися на світ тисячі маленьких гайсинчан. У просторому, світлому, теплому, гарно відремонтованому приміщенні створено комфортні умови для вагітних, породіль та новонароджених малюків. За бажанням мати з дитиною може обрати палату підвищеного комфорту, де є можливість постійного перебування з ними батька або інших родичів. Палати з власним санвузлом обладнані холодильником, телевізором, зручними сучасними меблями, ліжечком для немовляти, пеленальним столиком. Оснащені необхідним обладнанням пологові зали. Нещодавно відповідно до вимог МОЗ України було облаштовано палату-пологовий зал для породіль з інфекційними захворюваннями та окремий вхід до неї. У відділенні давно і успішно практикуються партнерські пологи.
Адміністрація та персонал лікарні давно відійшли від старих радянських стандартів і успішно перейняли європейський досвід, створивши для жінок і малюків умови, наближені до домашніх.

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі