У 1773 році в селі Куна оселились францисканці-капуцини

Модератор: Музєєч

Відповісти
Аватар користувача
admin
Адміністратор сайту
Повідомлень: 616
З нами з: Сер жовтня 24, 2018 7:41 am
Контактна інформація:

У 1773 році в селі Куна оселились францисканці-капуцини

Повідомлення: # 636Повідомлення admin
Пон березня 11, 2019 11:13 am

У колишньому брацлавському воєводстві, луцької єпархії, там, де води трьох річок: Кунки, Кублича і Соби – впадають до Боху, лежить містечко Куна.

У середині XVIII століття власником Куни став Захарій Ярошинський. У 1771 році він запропонував зібрати пожертвування на будівництво в містечку капуцинського монастиря і храму.

У декреті від 5 жовтня 1773 р. добродій Ярошинський передає територію на будівництво, надає право на вирубку лісів, та інші привілеї. Водночас зобов'язує своїх синів скласти по 2 тисячі польських злотих на будівництво святині. Цей акт було підписано і зареєстровано в міських книгах м. Вінниці 16 серпня 1774 р. Згідно з цим капуцини оселилися в Куні в 1773 р., де напочатку проживали в дерев'яних будівлях. Невдовзі Захарій Ярошинський помер, передавши обов'язок закінчити будівництво своєму четвертому синові, Антонію Ярошинському, який виконав волю батька і закінчив будівництво монастиря і святині.

На початку ХІХ століття при монастирі діяв новіціат і філософський факультет. При храмі була заснована парафія. 14 вересня 1825 р. єпископ кам'янецької єпархії освятив храм св. Йоана Непомуцена. У храмі знаходився чудотворний образ св. Антонія Падуанського.

У 1832 р. монастир ліквідували. Ченці залишилися при храмі служителями при парафії. У 1888-1902 рр. настоятелем у Куні був останній настоятель монастиря у Вінниці о. Маріуш Клепоцький, який відреставрував трохи занедбаний монастир.

Зображення

У 1908 р. адміністратором парафії був о. Аполінарій Бонер, який був одночасно законовчителем в гімназії в Гайсині. Помер у 1915 р. в Куні.

(Коли капуцини залишили це місце не відомо )

Відповісти

Повернутись до “Куна”