Екскурсія на Дмитренківську ГЕС 1957р (23 фото)
Модератор: Музєєч
- admin
- Адміністратор сайту
- Повідомлень: 616
- З нами з: Сер жовтня 24, 2018 7:41 am
- Контактна інформація:
Екскурсія на Дмитренківську ГЕС 1957р (23 фото)
Екскурсія на Дмитренківську ГЕС (ботаніка, фізика) учнів 6-А класу, що відбулося 30 квітня 1957 року, закріпила теоретичні знання, які учні отримали в школі. Чудова природа дала простір дитячій фантазії, яка формує абстрактне мислення в учнів. Різноманітні враження, емоціональне спостереження потрібні учням. Екскурсія мусить бути цікавою, захоплюючою.
Зупинки в лісі, гри, пісні, квіти на луках, колгоспні неозорні ниви, що любовно оброблені — все милує око, підвищує настрій спостерігача. Поглянеш навкруги і з новою силою пробуджується гордість в серці лудини за свою Батьківщину.
Корпусиміжколгоспної ГЕС, грандіозна гребля ждуть екскурсантів.
Студент-практикант керує екскурсією. Красивий машиновий зал, чітка робота генераторів, контрольних приладів захоплює учнів.
Було безліч запитань на які учні отримали вичерпні відповіді від студента-дипломанта. Наш шофер залишив автомашину, приєднався до нас.
Учениці Грабовська і Нікітіна любуються краєвидами з вершини греблі.
Перед всіма учасниками відкривається чудове штучне озеро. річка Сіб з навилими над водою деревами. Зарічкою розкинувся зелений луг, мальовничі скелі, урвища порослі лісом, чагарниками, травою, вкриті квітами.
Послали дві групи розвідників вибрати місце для табору. Рушниця, бінокль, телефон, радіотелеграф, компас стали в пригоді розвідникам Дзевелюку, Вовченку, Куровському, Віталінському на яких була покладена охорона піонерського табору від непрошених гостей: вовків, лисиць, гризунів та визволення від них доброго лікаря Айболіта. Гудима і Барбара вивчають пещеру.
Перед Табором розкинувся зелений луг. Потрібно "освоїти" нову місцевість, визначити при допомозі компаса, астролябії, термометра та барометра дані для метеостанції та для населення орієнтирів на топографічніу карту маршруту. Визначають учні Вдовиченко та Дзевелюк.
Автомашина -"таксі" підвезла екскурсантів до місця стоянки де має бути розміщений табір.
На вершині скелі наші альпіністи знайшли сухе паливо для нашої похідної кухні. Учень Вовченко по мутузку піднімається на скелю.
Табір влаштували, навколо місцевість "освоїли".
Нічого загрозливого не виявили, але патрульну службу несли по черзі. Караульна служба мала зброю та засоби зв’язку. Вільні від роботи грали в волейбол, шашки, рухомі ігри, рвали квіти, тренувались по бігу. Олена Юхимівна читала учням цікаву книгу.
Принесли дров, зварили відро супу та відро картоплі. Зажарили салом, цибулею. Був і лавровий лист, сіль, крупа. В ящику посуда, чашки, ложки. пригодилась сокира коли робили підвіску для відра.
Гудима подає сигнал "Бери ложку, держи бак, немає ложки, то йди так". Під скалою всі смачно пообідали.
Всі учасники екскурсії по 3 рази стріляли в мішень, здавали норми по стрільбі і бігу. Були і такі, що вперше тримали рушницю і стріляли в "молоко".
Повертаючись додому заїхали подивитись, що вирощують кунянські колгоспники у своїй аранжереї.
Всі учасники залишились задоволені екскурсією.